Oddać seniora do prywatnego domu opieki, czy zatrudnić opiekunkę?

Kto powinien zająć się starszą, schorowaną osobą? Zdecydować się na wsparcie ze strony prywatnego domu opieki? A może jednak zatrudnić opiekunkę i zapewnić wsparcie seniorowi w swoim domu? To dylemat wielu z nas. Twój również? Zatem zachęcamy do zapoznania się z treścią poniższego tekstu, ponieważ może ułatwić podjęcie decyzji!

Oddanie seniora do prywatnego domu opieki

Wielu z nas traktuje prywatne domy opieki jako zło konieczne, ponieważ wychodzimy z założenia, że skoro rodzice i dziadkowie otaczali nas opieką, to teraz sami musimy się odwdzięczyć i zapewnić im odpowiednie wsparcie. Niestety pogodzenie pracy z wychowywaniem dzieci już nie należy do najłatwiejszych zadań, a co dopiero, gdy przyjdzie nam zmierzyć się jeszcze z opieką nad seniorem.

Dlatego ciekawą opcją może okazać się prywatny dom opieki. To profesjonalny punkt, który powstał z myślą o niesieniu pomocy seniorom. Dlatego można liczyć na wsparcie ze strony wykwalifikowanego personelu, a nawet na to, że seniorzy będą mieli zapewniony łatwy dostęp do lekarza specjalisty. Nie bez znaczenia pozostaje również to, że w prywatnym domu opieki przebywają inni seniorzy, więc to dobry sposób na to, by bliska nam osoba nie czuła się samotna.

Zatrudnienie opiekunki dla seniora

Oczywiście możemy też wziąć pod uwagę wsparcie profesjonalnej opiekunki, ale znalezienie kogoś godnego zaufania, często graniczy z cudem. Co więcej, musimy spodziewać się również tego, że profesjonalne wsparcie może oznaczać znacznie wyższe koszty, ponieważ opiekunka będzie zajmować się wyłącznie naszym seniorem. Jeśli zatem dysponujemy ograniczonym budżet, to lepiej zastanowić się, co nam wyjdzie na korzyść.

Na co ostatecznie się zdecydować?

Podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego z nas, ale wystarczy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, czy wygodę seniora, a dojdziemy do wniosku, że to prywatny dom opieki okaże się najlepszym wyborem. Pamiętamy, że to właśnie tutaj możemy liczyć na fachowe wsparcie ze strony wykwalifikowanych i doświadczonych opiekunów, ale również na to, że bliskie nam osoby będą pod stałą opieką specjalistów. Jest to bardzo ważne, gdy senior zmaga się z pewnymi schorzeniami, czy wymaga rehabilitacji.

Prywatny dom opieki zadba o to, by wszystkie potrzeby danej osoby zostały spełnione, ponieważ kładzie nacisk na to, by świadczyć jak najwyższą jakość usług. Jakby tego było mało, to pobyt seniora w prywatnym domu opieki wyniesie nas o wiele taniej niż zatrudnienie wykwalifikowanej opiekunki, więc możemy też zapewnić sobie, czy bliskiej nam osobie spore oszczędności.