Kiedy zdecydować się na masaż biurowy?

Ktoś polecił Ci masaż biurowy? Nie wiesz, czy jego wprowadzenie do miejsca pracy będzie słuszną decyzją? A może po prostu zastanawiasz się, kiedy warto zdecydować się na masaż biurowy? Zajrzyj do naszego tekstu, ponieważ dostarczy Ci wielu przydatnych informacji!

Czym jest masaż biurowy?

Przede wszystkim zacznijmy od samego pojęcia masażu biurowego. Co dokładnie się pod nim skrywa? Czym jest masaż biurowy? To wyjątkowy rodzaj masażu, ponieważ nie odbywa się w profesjonalnym gabinecie, lecz w firmie. Sam zabieg wykonywany jest oczywiście przed doświadczonych i certyfikowanych masażystów oraz fizjoterapeutów.

Oznacza to, że pracownicy będą pod opieką wykwalifikowanych osób, które nie tylko dysponują odpowiednią wiedzą, ale również praktyką, czy umiejętnościami. Celem takiego masażu jest chęć zmniejszenia skutków pracy siedzącej, a zabiegi mogą być wykonywane w wielu różnych miejscach – zaczynając od biurka, po strefę relaksu, a na zapleczu kończąc. Warto zauważyć, że masaż biurowy wykonywany jest przez ubrania.

Nie trzeba się rozbierać, nie są też wykorzystywane żadne kosmetyki. Nawet czas zabiegu jest bardzo krótki, ponieważ trwa od 20 do 30 minut. W tym czasie terapeuci masują najbardziej narażone części ciała, a więc szyję, plecy, ramiona, głowę i skórę twarzy, czy nawet ręce i nadgarstki.

Masaż biurowy – kiedy się na niego zdecydować?

Nie jest żadną tajemnicą, że długie siedzenie przed komputerem naraża nas na wiele różnego typu dolegliwości. Najczęściej przychodzi nam zmierzyć się z bólem kręgosłupa, szyi, czy nawet rąk. Jednak długie siedzenie w jednej pozycji naraża nas również na ból stóp, czy na ogólne pogorszenie samopoczucia.

To wpływa negatywnie na nasze skupienie, kreatywność, czy nawet na chęci do pracy. W dłużej perspektywie spada też efektywność w pracy, bo jak pracować, gdy musimy zmagać się z dyskomfortem? Całe szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by cieszyć się dobrym zdrowiem i w tym pomoże właśnie masaż biurowy. Warto go wdrożyć do swojej firmy, gdy chcemy zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, czy zdrowie swoich pracowników.

Poza tym, to właśnie masaż biurowy rozładowuje napięcie, niweluje stres oraz sprawia, że organizm szybciej się regeneruje. Nie sposób pominąć również tego, że pobudza kreatywność i nieszablonowe myślenie, a także poprawia wyniki w pracy. Wystarczy zatem wprowadzić regularne zabiegi dla pracowników, a zyska na tym nasz biznes i to bez względu na branżę, w jakiej działamy.